İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

      

      

        Sakarya Meydan Muharebesi'nin kazanılmasına müteakip, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'e TBMM tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde "Mareşallik" rütbesi ve "Gazilik" unvanı tevcih edilmiş ve bu gün Gaziler Günü olarak addedilmiştir. 19 Eylül; Kurtuluş Savaşı'nda, 1950 Kore'de, 1974 Kıbrıs'ta savaşan muharip gaziler ile Türkiye Cumhuriyeti'nin toprak bütünlüğü uğrunda vatan hainlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis tüm malul gazilerin şeref günüdür. 19 Eylül Gaziler Günü, bu aziz vatana canını adayan kahramanların günüdür.   Gazilerimiz, şehitlerimiz ile birlikte Cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarıdır. Toprağı vatan, insanı ulus yapan değerlerdir. Şehit nurlanmış;  gazi, onurlanmış askerdir. Şanlı tarihimizin zaferleri hiçbir zaman unutulmamalıdır. Zafer günlerine ve bu zaferlerin kahramanlarına layık oldukları değer her zaman ve her yerde verilmelidir. Aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz hep hatırlanmalıdır. Şehit ve gazi Türk toplumunun ortak değerleridir.          

        Bu vesileyle başta; Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, 15 Temmuz Şehitlerimiz ve Vatan uğruna can veren tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle ve minnetle anar, hayatta olan gazilerimize de şükranlarımı sunarım.

            Erdal BAYHAN

  Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.