İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

        Türk Milleti'nin gücünü tüm dünyaya gösterdiği, esarete ve boyunduruğa karşı koyduğu, vatanına ve bayrağına sahip çıkmak için Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün önderliğinde 26 Ağustos'ta başlayarak 30 Ağustos 1922'de tarihte eşi ve benzeri görülmemiş bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile Cumhuriyet'in müjdecisi 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98.yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.          

       30 Ağustos Zaferi, Türk Milleti'nin hürriyet ve bağımsızlığını ilan ettiği bir zafer olmakla birlikte tarihi şanlı zaferlerle dolu olan milletimizin gücünü tüm dünyaya bir kez daha gösterdiği ve aynı zamanda kurtuluş mücadelesi veren diğer uluslar için de mücadele etmelerinde yol gösteren destansı bir zafer olma özelliği taşımaktadır. Asırlardır hür yaşamış bir ulus olan Türk Milleti, gerektiğinde canı pahasına milli birlik ve beraberlik ruhu ile yurdunu düşmanlardan temizlemiştir.        

      Bizlere düşen, genç nesillerimiz ile birlikte atalarımızdan emanet kalan bu şanlı topraklarda kazandığımız zaferlerin her adımını bilerek ve özümseyerek ve onlara layık torunlar olarak vatanımızın birlik ve beraberliği ve devletimizin bekası için var gücümüzle çalışmaktır.        

        Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşları ve ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle, ayrıca tüm gazilerimizi saygıyla anıyorum.

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.