İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ- MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ VE AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKULU SINAVLARI HAKKINDA ÇOK ÖNEMLİ DUYURU

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ- MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ VE AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKULU SINAVLARI HAKKINDA ÇOK ÖNEMLİ DUYURU

 

Genel Müdürlüğümüzün 05/12/2016 tarihli ve 13705475 sayılı yazısına istinaden Açık Öğretim Lisesi ,Merkezi Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu Sınavlarında yedek salonlarda sınava alınacak adaylarla ilgili resmi yazısında,

 

“Gerekli tedbirlerin süresi içerisinde alınabilmesi için  bahsi geçen sınavlarda yedek salonda girmek üzere başvuru yapan adayların durumları, öncelikle Bölge Sınav Yürütme Komisyonu tarafından değerlendirilecek, yedek salonda sınava alınması uygun görülen adayların listesi, mazeret durumları ile hangi okulun yedek salonunda alınmasının planlandığı belirtilerek (mazeret belgeleri gönderilmeyecek) sınav tarihinden en az 15 gün önce resmi yazı ile Genel Müdürlüğümüze bildirilecek ve Genel Müdürlüğümüzce yedek salonda sınav alınması uygun görülen adaylar yedek salonda sınava alınabilecektir.” denilmektedir.

 

Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinde öğrenci numarası, Açık Öğretim Ortaokul öğrencilerinde T.C. Kimlik numaralarını kullanarak Açık Öğretim Ortaokulu öğrencilerinin Açık Öğretim Ortaokulu Sınavı yapılan okullara yerleştirilmesi ve sınava 15 (on beş) gün kala Genel Müdürlüğümüze toplu olarak onaylı listenin gönderilmesi. Bu listelerde ismi olmayan yedek öğrenciler Değerlendirilmeyeceğinden tek tek gönderilen öğrencilerin de bu listeler eklenmesi gerektiğinden; mazeretli olarak yedek salonda sınava girmek isteyenlerin, en geç 22.12.2016 tarihine kadar Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Bölümüne başvurmaları gerekmektedir. 

 

 

Cezaevinde sınava girecek öğrencilerin yedek salon istekleri toplu olarak Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü üzerinden yürütülecektir.

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0(232) 6161844

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.