İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALİAĞA, DynEd SİSTEMİNDEN AKTİF BİR ŞEKİLDE YARARLANIYOR.

ALİAĞA, DynEd SİSTEMİNDEN AKTİF BİR ŞEKİLDE YARARLANIYOR.

    DynEd Sistemi

          Günümüzde uluslararası iletişim dili olan İngilizceyi konuşmak,anlamak ve bu dilde iletişim kurabilmek bir gerekliliktir.Ancak,İngilizce öğrenmek geliştirilmesi gereken bir beceridir ve klasik eğitim yöntemleri yeterince etkili olmamaktadır.Diğer taraftan,bilgisayar,akıllı telefon ve tablet kullanımının yangınlaşması,internetin artık hayatımızın bir parçası olması ve yeni teknolojilerin yardımı ile uzaktan eğitim sistemleri gelişmiş ve İngilizce eğitiminde yeni olanaklar doğmuştur.

          DynEd,dil eğitimcileri,bilgisayar programcıları, nörologlar ve sanatçılardan oluşan bir ekip tarafından tasarlanan dünyadaki ilk ve en etkin çoklu ortamdil eğitimi programıdır.Nöro-bilimsel araştırmaların ışığında anlama becerisinden 'otomatikleşme'durumuna geçmeyi ve İngilizce dilinin kalıcı hafızaya yerleşmesini hedefler.

          Bu amaçla İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Erdal BAYHAN başkanlığında 2019/2020 Eğitim-Öğretim yılında yapılacak çalışmalar için DynEd İlçe Koordinatörü Semra KÖYLÜ ile gerekli planlama toplantısı gerçekleştirildi. DynEd İlçe Koordinatörü Semra KÖYLÜ, okul temsilcilerine yaptığı ziyaretlerle sistemin öğrenciler tarafından aktif bir şekilde kullanılması konusunda gerekli paylaşımlarda bulunarak, okul DynEd sorumlularının da öğrencilerle aktif bir şekilde çalışması sonucu ilçemiz, İzmir ilçeleri içinde 3 aydır DynEd Süre İl Raporu sonuçlarına göre zirvede.

 

 

 

20-12-201920-12-201920-12-201920-12-2019

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.