İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALİAĞA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ERDAL BAYHAN'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI?

ALİAĞA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ERDAL BAYHAN'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI?

19 Mayıs, umutların tükenmeye başladığı bir dönemde milletimizin, Gazi Mustafa Kemal'in "Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır" öngörüsü ve önderliğinde başlattığı İstiklal Mücadelesinin ilk adımının atıldığı gündür. Bu büyük günün, geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili gençlerimiz ve milletimize kutlu olmasını diliyor; tarihimizin önemli dönüm noktalarından büyük öneme sahip bu günde herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Ülkemizin ve milletimizin geleceği olan sevgili gençler;

Bu gün, sizin gurur gününüzdür. Bayram, sizin bayramınızdır. Şanlı tarihimizin, kahraman ecdadımızın, mazinin ve atinin, vatanın, bayrağın, millet olma bilincinin tezahür ettiği bu gün, duyma ve düşünme günüdür. Görev ve sorumlulukları anlama, geleceğe emin bir şekilde bakma günüdür. Biliyoruz ki görev ve sorumluluk bilinciyle dolup taşan gençlerimizin varlığı, ülkemizin aydınlık geleceğidir. Bunu, sizlerin azimli ve gayretli çalışmalarınızda görüyoruz. Gördükçe mutlu oluyoruz, umut doluyoruz, gurur duyuyoruz. "Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak." özdeyişinin ışığında bilim, teknoloji, sanat, spor ve edebiyatta başarılı bireyler olarak yetiştiğinizi gördükçe inancımız ve güvenimiz daha da artıyor.

Sevgili gençler;

Gönüllerinizde sevgi, kardeşlik, hoşgörü değerlerini beslemeniz, başarılarınızı artıracak; ülkemiz ve dünya barışına önemli katkılar sağlayacaktır. Sağlıklı, bilgili, güzel ahlaklı, kendine güvenen, özverili, çalışkan, değerlerimize bağlı, hak ve özgürlüklerine önem veren, sorumluluk sahibi bireyler olarak en iyi şekilde yetişmeniz, üstün bir gayretle çalışmanız ve başarılarınız, ülkemiz ve milletimiz için daha aydınlık günler demektir. Kahraman ecdadımızın bin bir fedakârlıkla edindiği ve bizlere bıraktığı mukaddes mirasın asıl sahipleri sizlersiniz. Ülkemizin geleceğinde ve dünyada söz sahibi olmanız; sizlerin soran, sorgulayan, araştıran, planlı ve düzenli çalışan, okuyan, eleştirel değerlendirmelerde ve çözüm odaklı yaklaşımlarda bulunabilen, teknolojiyi layıkıyla kullanan, insan haklarına saygılı, yenilikçi ve bilinçli bireyler olarak yetişmenize bağlıdır. Bütün bunları göz önünde bulundurarak hayatınıza yön vermeniz temennisiyle ve samimi duygularla ülkemizin, milletimizin ve siz sevgili gençlerimiz ve milletimizin kurtuluş mücadelemizin meşalesi olan 19 Mayıs'ın 100. yıldönümünde, sizlerin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Bu onurlu gününüzde hepinizi sevgiyle selamlıyorum?


Erdal BAYHAN
Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.