İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALİAĞA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ZEHRA TUBA KABAKÇIOĞLU´NUN ÖĞRETMELER GÜNÜ MESAJI...

ALİAĞA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ZEHRA TUBA KABAKÇIOĞLU´NUN ÖĞRETMELER GÜNÜ MESAJI...

Kıymetli öğretmenlerim sevgili öğrenciler; 
Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Millet Mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği gün olan 24 Kasım 1928 tarihini, 1981 yılından bu yana her yıl öğretmenler günü olarak kutluyoruz.
Değerli meslektaşlarım;
Bugün, Devlet Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, eğitimde dünya ile yarışma yolunda emin adımlar atan ve bu konuda dayanağı, bilgili, kültürlü, yenilikçi, vizyon sahibi, kendine ve öğrencilerine güvenen, dokunduğu her insanın hayatını değiştirebileceğine inanan, siz değerli öğretmenlerimiz olan Bakanlığımızın, hedefleri heyecan verici ve çok büyük.
Yakın zaman önce açıklanan Vizyon 2023 programında gördük ki, müfredat kaynak bilgisayar akıllı tahta her şey bir tarafa siz bir tarafasınız. Bu ülkede eğitime dair güzel kabul ettiğimiz her ne olacaksa, ne yapılacaksa temelinde siz varsınız, sizin coşkunuz sizin hevesiniz sizin hayalleriniz sizin umutlarınız var.
Hiçbir materyaliniz olmasa da, kara tahtaya ak tebeşirle yazdığınız ilminiz irfanınız sevginiz heyecanınız, başarılarına yeni başarılar ekleme hevesiniz ve öğrencilerimize vereceğiniz desteğiniz var.
Kıymetli öğretmenim;
Belgeler, sertifikalar, madalyalar, plaketler her şey ve tüm meziyetler bir tarafa, sen sadece öğretmen olduğun için çok ama çok değerlisin...
Her sabah, kadim Türk kültürünü yaşatmak ve Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmak adına, geleceği yazmak için sınıfına giriyor akşama kadar yaptığın her faaliyette bu vazifeni yerine getiriyorsun. Sürekli yapılan işler, bir süre sonra kanıksanıp sıradanlaştığı için yaptığın vazifeye bu gözle bakmayı unutmuş olabilirsin. Lütfen yeniden hatırla, sen geleceği yazıyorsun. 
Çünkü ben, “sen bunu yapabilirsin” dediğinde sana inandım, çünkü" ben “ben bunu yapabilirim” dediğimde bana inandın, yapabildiysem senin bana verdiğin özgüvendendir öğretmenim. 
Bu toprakların her yeri kutsaldır, şanlı bayrağımın dalgalandığı her yer benim memleketimdir diye düşünüyorsam; sen deniz kenarındaki şehrinden kalkıp, karların yerden aylarca kalkmadığı benim köyüme gelip, orayı memleket bilip beni yetiştirdiğindendir öğretmenim.
Bugün" kalbimde mesleğime ve tüm insanlara sevgi, saygı varsa, her 24 Kasım’da yaşarıyorsa gözlerim; senin, mesleğini ne çok sevdiğini gözlerinde gördüğümdendir öğretmenim.
Yüzlerce evladım olduysa ve hepsi kalbimde yer bulduysa, sen de onlarca çocuğunla birlikte beni´ de kalbine sığdırdığındandır öğretmenim.
Herkes öğretmen olmayabilir ama herkesin hayatına dokunan öğretmenleri mutlaka olmuştur. Hak, adalet, nezaket, sadakat biliyorsam; bayrağım, toprağım, cıvanım, dilim, törem, kültürüm kutsalsa, sen bana bunları kutsal bildirdiğin içindir öğretmenim.
Bugün bu kürsüde bu konuşmayı yapabiliyorsam, benim de yüzlerce fedakâr, vefakâr, çalışkan;
Üşüyen öğrencisinin ellerini avuçları arasına alıp nefesiyle ısıtan,
Sokak hayvanlarına dikkat çekip çocuklarıyla onlara barınak yapan, 
Kendi hüzünlerini bir kenara bırakıp öğrencilerine türküler öğreten, 
Öğrencisinin burnunu silen terini kontrol eden, nöbetçi olmasa da teneffüslerde bahçede çocuklarının başında bekleyen,
Doğaya sevgiyi büyüklere hürmeti öğreten öğretmenlerim varsa; sen her gün geleceği ilmek ilmek ve çok güzel yazdığındandır öğretmenim. . .
Teşekkürler öğretmenim... İyi ki varsın öğretmenim...
Bu topraklarda, nice öğretmenler gününü gururla, heyecanla, huzurla ve başarılarla dolu olarak kutlamamızı diliyor, genç meslektaşlarıma meslek aşklarının hiç bitmeyeceği bir çalışma hayatı, emekliye ayrılan öğretmenlerimize huzurlu ve sağlıklı bir yaşam temenni ediyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Hatice AŞIK BiNALİ ve Gül KARAKAPLAN TEPE’nin manevi şahsında rahmet ve minnetle anıyor, hepinizi muhabbetle selamlıyorum.

Zehra Tuba KABAKÇIOĞLU
Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.