İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DYNED KASIM AYI ŞAMPİYONLARI BAŞARI BELGELERİNİ ALDILAR…

DYNED KASIM AYI ŞAMPİYONLARI BAŞARI BELGELERİNİ ALDILAR…

İlçemiz okullarında Kasım ayında süre bazında yapılan değerlendirmeye göre en çok DynEd çalışan öğrencilerimiz;
İlkokullar arası DynEd ilçe birincisi Toki İlkokulu 4-B sınıfı öğrencisi Yusuf Ensar Yavuz,
Ortaokullar arası DynEd ilçe birincisi Aliağa Ortaokulu 5-D sınıfı öğrencisi Asya Aktaş,
Liseler arası DynEd ilçe birincisi Alp Oğuz Anadolu Lisesi 9-C sınıfı öğrencisi Rümeysa İpek Erdenk
Öğrencilerimiz Başarı belgelerini Aliğa ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü DynEt Yöneticisi Belgin Önder´in organize ettiği törende okul müdürleri ve ingilizce öğretmenlerinin katılımıyla Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan’dan aldılar.
...........
(DYNED HAKKINDA BİLGİLER)
DYNED, Dynamic ve Education (Dinamik ve Eğitim) kelimelerinin bir araya getirilerek yazılmasından oluşmakta ve Dinamik Eğitim anlamına gelmektedir. Bu program bilgisayar temelli bir eğitim sürecini içerir ve bu güne kadar geliştirilmiş en kaliteli Yabancı Dil Programıdır.
Günümüzde uluslararası iletişim dili olan İngilizceyi konuşmak, anlamak ve bu dilde iletişim kurabilmek bir gerekliliktir. Ancak, İngilizce öğrenmek geliştirilmesi gereken bir beceridir ve klasik eğitim yöntemleri yeterince etkili olmamaktadır. Diğer taraftan, bilgisayar, akıllı telefon ve tablet kullanımının yaygınlaşması, internetin artık hayatımızın bir parçası olması ve yeni teknolojilerin yardımı ile uzaktan eğitim sistemleri gelişmiş ve İngilizce eğitiminde yeni olanaklar doğmuştur.
DynEd, dil eğitimcileri, bilgisayar programcıları, nörologlar ve sanatçılardan oluşan bir ekip tarafından tasarlanan dünyadaki ilk ve en etkin çoklu ortam dil eğitimi programıdır. Nöro-bilimsel araştırmaların ışığında anlama becerisinden ‘otomatikleşme’ durumuna geçmeyi ve İngilizce dilinin kalıcı hafızaya yerleşmesini hedefler.
DYNED’İ NERELERDE KULLANABİLİRİM?
DynEd’i bilgisayar, android yazılımlı akıllı telefon ve tabletlerde kullanabilirsiniz. Kurulum yaparken internete bağlı olması gereklidir, onun dışında 14 gün çevrimdışı yani internet bağlantısı olmadan çalışabilmektedir.
Milli Eğitim Bakanlığımızca tüm resmi okullarda 4.sınıftan 12.sınıflara kadar öğrencilerimizin kullanımına ÜCRETSİZ olarak açılan bu dil öğrenme platformu sayesinde İngilizce öğrenmek zor olmaktan çıkacaktır.

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.