İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DYNED ŞAMPİYONLARI BİSİKLETLE ÖDÜLLENDİRİLDİ....

DYNED ŞAMPİYONLARI BİSİKLETLE ÖDÜLLENDİRİLDİ....

İlçemiz okullarında 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı boyunca yapılan değerlendirmeye göre okullar bazında en çok DynEd çalışarak birincilik ipini göğüsleyen 3 öğrencimiz;

İlkokullar arası DynEd ilçe birincisi Toki İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Yusuf Ensar Yavuz,
Ortaokullar arası DynEd ilçe birincisi Aliağa Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Selen Yavuz,
Liseler arası DynEd ilçe birincisi HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki Teknik Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Muhammet Atalay.

Öğrencilerimiz Başarı belgelerini ve bisiklet ödüllerini Aliğa ilçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Erdal Bayhan'dan aldılar. Düzenlenen törene öğrencilerle birlikte DynEt Yöneticisi Belgin Önder, okulların müdürleri ve ingilizce öğretmenleri katıldı.
...........
(DYNED HAKKINDA BİLGİLER)
DYNED, Dynamic ve Education (Dinamik ve Eğitim) kelimelerinin bir araya getirilerek yazılmasından oluşmakta ve Dinamik Eğitim anlamına gelmektedir. Bu program bilgisayar temelli bir eğitim sürecini içerir ve bu güne kadar geliştirilmiş en kaliteli Yabancı Dil Programıdır.
Günümüzde uluslararası iletişim dili olan İngilizceyi konuşmak, anlamak ve bu dilde iletişim kurabilmek bir gerekliliktir. Ancak, İngilizce öğrenmek geliştirilmesi gereken bir beceridir ve klasik eğitim yöntemleri yeterince etkili olmamaktadır. Diğer taraftan, bilgisayar, akıllı telefon ve tablet kullanımının yaygınlaşması, internetin artık hayatımızın bir parçası olması ve yeni teknolojilerin yardımı ile uzaktan eğitim sistemleri gelişmiş ve İngilizce eğitiminde yeni olanaklar doğmuştur.
DynEd, dil eğitimcileri, bilgisayar programcıları, nörologlar ve sanatçılardan oluşan bir ekip tarafından tasarlanan dünyadaki ilk ve en etkin çoklu ortam dil eğitimi programıdır. Nöro-bilimsel araştırmaların ışığında anlama becerisinden 'otomatikleşme' durumuna geçmeyi ve İngilizce dilinin kalıcı hafızaya yerleşmesini hedefler.
DYNED'İ NERELERDE KULLANABİLİRİM?
DynEd'i bilgisayar, android yazılımlı akıllı telefon ve tabletlerde kullanabilirsiniz. Kurulum yaparken internete bağlı olması gereklidir, onun dışında 14 gün çevrimdışı yani internet bağlantısı olmadan çalışabilmektedir.
Milli Eğitim Bakanlığımızca tüm resmi okullarda 4.sınıftan 12.sınıflara kadar öğrencilerimizin kullanımına ÜCRETSİZ olarak açılan bu dil öğrenme platformu sayesinde İngilizce öğrenmek zor olmaktan çıkacaktır.

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.