İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İKİ OKUL (ATATÜRK ORTAOKULU - GAZİ ORTAOKULU) İKİ ÖĞRETMEN (MUKADDES ŞAHİN-TAYFUN ACAR) ORTAK BİR BAŞARI ÖYKÜS܅

İKİ OKUL (ATATÜRK ORTAOKULU - GAZİ ORTAOKULU) İKİ ÖĞRETMEN (MUKADDES ŞAHİN-TAYFUN ACAR) ORTAK BİR BAŞARI ÖYKÜS܅

İlçemiz okullarından Atatürk ve Gazi ortaokulu gerçekleştirdikleri eTwinning projeleriyle 1-3 Aralık’ta Antalya’da yapılan 7. Ulusal  eTwinning kongresinde Avrupa Kalite Etiketi ve Ödülü aldılar.

Başarılı okullarımızın öğrencilerini öğretmenleri Mukaddes Şahin ve Tayfun Acar’ı birlikte kabul eden Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ogün Derse çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Atatürk Ortaokulu eTtwinning projesi hakkında sunum yapan öğretmen Tayfun Acar;

“eTtwinning Avrupa’daki okullarda görev yapan öğretmenler, idareciler ve öğrenciler için ortaklaşa çalışmalar, projeler yapabilecekleri bir platformdur.

 Antalya´da 7.eTtwinning ulusal konferansında en iyi 4 projeden biri olarak sunum yaptık, proje Koordinatörü benim,  ortaklarımız, Romanya, Fransa, Yunanistan, İspanya,  projemiz Romanya´da Matematik dalında en iyi proje seçildi, Ayrıca scientix projesi, Avrupa genelinde STEM öğretmenleri topluluğunun, Türkiye elçilerinden biri olarak görev yapıyorum .” dedi.

Gazi Ortaokulu eTwinning projesi hakkında sunum yapan öğretmen Mukaddes Şahin;

“Gazi Ortaokulu 7.sınıf  öğrencilerimizle altı Avrupa ülkesi (Italya, Yunanistan, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Portekiz ,Fransa) ile birlikte yürüttüğümüz Europe’s ABC of Superfoods isimli projemiz Avrupa  Kalite Etiketi ile ödüllendirilmiştir .Ayrıca projemiz  bu yıl ilk defa verilen eTwinning projesi EBA Fatih Projesi Entegrasyonu ödülüne layık görülen Türkiye’nin en iyi on projesi arasına girmiştir. Projemizde 25 öğrenci bir öğretim yılı boyunca etkinliklere katılmıştır. Projemizde  Avrupa’nın sağlıklı yiyecekleri araştırılmış, bunlarla ilgili uygulamalı yemek sunumları yapılmış ve A’dan Z’ye sağlıklı yemek tariflerinden oluşan elektronik bir kitap hazırlanmıştır .Bu gerçekleştirilirken Avrupa ülkeleriyle yiyecek değişimi yapılmış, hediyeler gönderilmiş, okulumuzda sağlıklı kahvaltı tabağım yarışmaları düzenlenmiş, bir dönem boyunca haftanın üç günü bütün öğrencilerimize bedava meyve dağıtılması uygulaması yapılmıştır. Projemizin etkinlikleri gerçekleştirilirken öğrencilerimizin web araçlarını etkin olarak kullanmaları sağlanmış ve İngilizce dil becerileri gelişmiştir. Proje sadece kısıtlı sayıda öğrenci ile kalmamış tüm okula etkinliklerle yaygınlaştırılmış ve diğer derslerle ilişkilendirilmiştir.

1-3 Aralık’ta Antalya’da yapılan 7.Ulusal eTwinning kongresinde Avrupa kalite etiketlerimiz ve ödüllerimiz 81 ilden gelen 244 öğretmene takdim edilmiştir.”

Çalışmaların dönütlerine ilişkin öğrencilerle sohbet eden Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse,

Memnuniyetini ve tebriklerini öğretmen ve öğrencilere aktararak teşekkür etti.

 

05-01-201705-01-201705-01-201705-01-201705-01-201705-01-201705-01-201705-01-201705-01-201705-01-201705-01-201705-01-2017

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.