İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün DERSE´nin Eğitim Öğretim yılı mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün DERSE´nin Eğitim Öğretim yılı mesajı

Değerli Öğretmenler, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrenciler,

Geride bıraktığımız kurban bayramının ardından eğitim öğretim yılının açılışı dolayısıyla ikinci bir bayram heyecanı yaşıyoruz. Her ne kadar yakın zamanda hepimizi üzen olaylar yaşanmış olsa da hiçbir güç, geleceğimizi karartamayacak. Gücünü milletten alan devletimizin kurumları ile daha kuvvetli bir halde yeni eğitim öğretim yılına başlıyoruz.
Bugün, eğitimde öncelikli değerin milletine ve devletine bağlılık olduğunu bir kez daha yakından gördük. Dünyaya yayılmış geniş bir ağın parçası olarak kendinizi iyi eğitim almış, donanımlı yetişmiş sayabilirsiniz. Fakat dayanağınız, milletimiz ve milletimize ait değerler olmazsa bu topraklar sizi her daim lanetle anacaktır. Sık sık çeşitli vesilelerle dile getirdiğim “iyi insan olma” gerekliliğini asla göz ardı edemeyiz.

Devletimiz; yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizle, öğrencilerimizin daha iyiye ulaşması için her yıl yeni imkânlar sunuyor. Milletimizin bizlere yüklediği sorumluluk da buradan kaynaklanıyor. Öğrencilerimizi yaşadığı çağın rakipleri, bilgili ve ahlaklı nesiller şeklinde eğitirken; sorgulayan, özgüveni tamamlanmış bireyler olarak inşa edeceğiz. En kritik zamanda, doğruyla yanlışı ayırt edemeyen kişi, ülkesine büyük zararlar verirken kendisini de, etrafını da, ateşe verebilir.

En büyük sermayemiz, milli şuurla yetişmiş öğrencilerimiz ve onları bu değerlerle büyüten kıymetli yönetici ve öğretmenlerimizdir. Sahip olduğumuz bu gücün farkındalığıyla 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ülkemize, tüm eğitim çalışanlarımıza, velilerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyor; başarılı, mutlu ve huzurlu bir yıl geçirmeyi temenni ediyorum.

 

 

Ogün DERSE

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0(232) 6161844

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.