İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erdal Bayhan’ın Dönem Sonu Mesajı...

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erdal Bayhan’ın Dönem Sonu Mesajı...

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı 1.dönem sonunda Aliağa’da eğitim görüp karne almaya hak kazanan okul öncesinde 2021, ilkokulda 5092, ortaokulda 4835, ortaöğretimde 4572 öğrencimiz, toplamda 16.520 öğrencimiz bu dönemde karne almayı hak ettiler.  

Çocuklarımız, gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Onlar geleceğimizin mimarı ve teminatıdır. Değişen dünyaya uyum sağlamak, gençlerimizin en üst seviyede yetişmeleri için uygun eğitim ortamları hazırlamak durumundayız.Bu nedenle geleceğe hazırlayacağımız çocuklarımızı içlerinde var olan güç ve yeteneklerini ortaya çıkaran bir eğitim anlayışıyla yetiştirmeliyiz. Her fırsatta çocuklarımızın okullarında mutlu olmalarını, okullarına istekle ve koşarak gelmelerini sağlayacak ortamları oluşturmaya çalışıyoruz.  

Aydınlık yarınlarımızın gülen yüzleri sevgili öğrencilerimiz,  

Bir eğitim öğretim yılı ilk döneminin sonuna geldiniz. Çok çalıştınız, didindiniz, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Sevgili yavrularımız, hepinizi çalışmalarınız ve başarılarınızdan dolayı kutluyorum. Yorucu bir dönemi geride bıraktınız. Büyük bir heyecanla beklediğiniz ve bir dönem boyunca çalışarak almayı hak ettiğiniz karneleriniz, aslında sadece bu yarıyılda eğitimini aldığınız derslerdeki başarınızın seviyesini gösteriyor. Dolayısıyla karneniz sizin şahsiyetinizin, insani değerlerinizin ya da zekânızın göstergesi değil; sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın belgesidir.  

Başarılarınızın her alanda sürmesini temenni ediyor, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman yanınızda olduğumuzu ve sizler için en iyiye ulaşmak adına çalıştığımızı bilmenizi istiyorum. Hepinize iyi tatiller dilerken gözlerinizden öpüyor,  dinlenmiş ve huzurlu bir şekilde okullarınıza dönmenizi arzu ettiğimi vurgulamak istiyorum.   Değerli Veliler,   Evlatlarınızı çok sevdiğinizi, tüm imkânlarınızı onlar için seferber ettiğinizi ve onların en iyi yerlerde olmasını arzu ettiğinizden eminiz. 

Çocuklarını karşılıksız sevebilmek, onların iyi gününde de kötü gününde de yanlarında olabilmek bir erdemdir. Karne notları nasıl olursa olsun çocuklarınızın yanında olmanız, onları anladığınızı gösteren davranışlarda bulunmanız öğrencilerimiz için son derece önemli olacak ve onların yanında olmanız özgüvenlerini arttıracaktır.   Çocuklarımızın başarılı olması, sizin onlara göstereceğiniz sevgi, hoşgörü ve anlayışa bağlıdır. Bu nedenle onlara şefkat ve merhamet duygularınızla iletişim kurmaya çalışın ve çocuğunuzun karnesini değerlendirirken kişiliğini incitmeden duygularınızı aktarınız. Karnelerindeki durumlarının onlara olan duygularınızı etkilemesine izin vermeyiniz.   Kıymetli Meslektaşlarım,  

Eğitim ve öğretim hayatında öğrencilerimize en yakın mesafede duran, onlarla sıkı bir iletişim içinde olan tüm yönetici ve öğretmenlerimize; öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak amacıyla yaptıkları tüm özverili çalışmalar için ayrıca bu dönemi başarılı ve sorunsuz olarak tamamladıkları için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.  

Bakanlığımızın, nitelikli bir eğitimin toplumumuzun her bireyine en üst seviyede ulaştırılması; öğrencilerimizi dünyadaki çağdaşları ile rekabet edebilecek becerilerle donanmış, problem çözebilen ve üretken, millî ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmek adına öncelikli hedefleri vardır.  

Geleceğimizin teminatı evlatlarımıza yeni ufuklar kazandırmak,  onları geleceğe hazırlamak, bugünü yarınlara ulaştırmak için Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu ışık olacaktır.  

Bu duygu ve düşüncelerle; öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin, sağlıklı ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini temenni ediyorum. 

 

Erdal BAYHAN

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.