İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ogün Derse´nin Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ogün Derse´nin Cumhuriyet Bayramı Mesajı

            Sevgili Öğrenciler;  Değerli Veliler;   Değerli Meslektaşlarım;

            Aziz ve büyük milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 93. yılını kutluyoruz.

            Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Cumhuriyet milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir.

            Türkiye Cumhuriyeti bugünlere kolay gelmedi.  Atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu mukaddes topraklar uğruna, yüz binlerce şehit ve gazi verdiğimiz unutmamalıdır.

            Yaşadığımız 15 Temmuz süreci bize bir kez daha gösterdi ki dâhili ve harici düşmanlarımız şehit kanlarıyla tesis ettiğimiz Cumhuriyetimizi yıkmak istemekten vazgeçmeyecekler.

            Ve yine 15 Temmuz süreci ispat etmiştir ki, BU MİLLET,  BU DEVLET, BU CUMHURİYET asla yıkılmayacaktır.

            Türk Milleti, bugün geldiğimiz noktadan daha ileri ufuklara Cumhuriyet ile varabileceğinin bilincindedir. Bu anlamlı günde  kenetlenelim. Bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkalım.

            Bu düşüncelerle; Cumhuriyet’imizin 93. kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, O’nun kahraman silah arkadaşlarına, milleti ve vatanı için canlarını seve-seve feda eden şehitlerimize, gazilerimize sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyor, rahmetle anıyorum.

 

 

 

                                                                                            Ogün DERSE

                                                                                Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

                                                         

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.