İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ OGÜN DERSE´NİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI...

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ OGÜN DERSE´NİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI...

Öğretmenin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını arttırmak, öğretmenler arasında sevgi saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilincini uyandırmak amacıyla, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü 1981 yılından itibaren “ Öğretmenler Günü ” olarak kutlanmaktadır.

İnsan yetiştirmek,  yaşam tarihimizin en kadim mesleğidir.  “ İlim Çin’de de olsa öğreniniz  diyen Hz.Muhammed, “ Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum”  diyen Hz. Ali, “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” diyen Gazi Mustafa Kemal hep aynı noktaya işaret etmiş öğrenmenin ve dahası öğretmenin önemini vurgulamıştır.

Her şeyden önce bir ideal ve gaye mesleği olan öğretmenlik,  tıpkı toprağın altına atılan ve onlarca tohum verebilmek adına kendini feda edebilen bir tohum gibi, yandıkça aydınlatan aydınlattıkça tükenen bir mum gibi, karların altından başını ümitle kaldıran bir kardelen gibi olmaktır.

Öğretmen, vatandır, ıssız soğuk gecelerde ümit ışığı olmaktır küçücük kalplere…

Öğretmen bayraktır, bazen rüzgara aldırmadan bazen bağımsızlık uğruna namus şeref uğruna bir karış toprak uğruna ellerde dalgalanan… 

Öğretmen bir insanı kurtarmanın tüm insanlığı kurtarmak olduğunu bilen ve bu amaçla çıktığı yoldan bir adım bile geri dönmeyendir.

Bu duygularla tüm meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyor, Başta Baş Öğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allahtan rahmet diliyorum.

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.