İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Aliağa Anadolu  İmam Hatip Lisesi  öğrencileri tarafından Kutlu Doğum Haftası programı düzenlendi.
Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Aliağa Anadolu  İmam Hatip Lisesi  öğrencileri tarafından Kutlu Doğum Haftası programı düzenlendi.

Aliağa  Anadolu İmam Hatip Lisesinin bahçesinde gerçekleştirilen ‘Kutlu Doğum Haftası’ programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kur’an-ı Kerim okundu. Programa  Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı  M. Ali Özkurt ,Aliağa Başsavcısı Zafer Dur , İlçe  Emniyet Müdürü Hasan Tuğan,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Ogün Derse ,  okul öğretmenleri, öğrenciler ve  çok sayıda  vatandaşlar katıldı.

İmam Hatip Lisesi Meslek Dersi Öğretmelerinde Hasan Yıldız  Günün Anlam Ve Önemini anlatan konuşmasında , “Merhameti tüm insanlığa kuşatan ve kucaklayan bir peygamberin bağlıları olan bizler, bugün, hoş görü ve kardeşliğin ruhunu yitirmeyelim. Dil ,ırk ,renk, bölge kültür cemaat  grup meşrep, mezhep ve hatta din gibi her türlü aidiyetlerimiz ,bizleri ayrılığa düşürmesin hiçbir mensubiyetimiz, insanlığımızı ve peygamberimizin ümmetinden oluşumuzun önüne geçmesin.” diyerek O’nun yüceliğini anlattı.

Açılış Konuşması  sonrasında, İmam Hatip  öğrencileri tarafından  Hz. Muhammed (S.A.V)’e Naat ,kaside ve Şiirlerin okunması, Hadis-i Şeriflerin okunması ve Lise Öğrencilerin hazırlamış oldukları oratoryo  ile İmam Hatip Ortaokulu ve lise  İlahi Grubunun seslendirdiği ilahilerin ardından  Aliağa  Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü   Tuğba Kabakçıoğlu tarafından Programa katılan, hazırlayan  ve destek verenlere  teşekkür konuşması yaparak katılanlara  Yemek  ikram edilerek program sona erdi.

kutludoğumkutludoğum

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.