İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMDE OKUL SEKTÖR İŞBİRLİĞİ OKUL YÖNETİM KURULU KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI…

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMDE OKUL SEKTÖR İŞBİRLİĞİ OKUL YÖNETİM KURULU KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI…

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Erdal BAYHAN’ın başkanlığında, Sosyal Yardımlaşma Vakıf Toplantı Salonunda yapılan toplantıya, Şube Müdürü Arif CANPOLAT, Belediye Başkanlığı,Ticaret Odası Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı, Petkim A.Ş, Star Rafinerisi, Kardemir Demir Çelik, TÜPRAŞ A.Ş, HABAŞ Demir Çelik A.Ş, Özkanlar Demir Çelik İşletmesi, NEMPORT Liman İşletmeleri, ENKA POVER İzmir Kombine Çevrim Santrali Temsilcileriyle, Meslek Lisesi Müdürleri katıldılar.
Açılış konuşmasını yapan BAYHAN; Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya SELÇUK’un; “Benim MEB’e gelişimin eğer iki-üç amacı varsa bunlardan başta geleni de Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde mesleki ve teknik eğitim. Bu konu Türkiye´nin sadece eğitimiyle alakalı bir mesele olmanın çok ötesinde ekonomisinin ve demokrasisinin gelişimi için hayati derecede bir önem taşıyor" sözünü hatırlattı.
Alan belirleme toplantısında gündeme gelen konuları anlatan BAYHAN, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda çalışma yaptıklarını, Aliağa’ya Denizcilik Lisesi kazandırmak için her türlü çabayı göstereceklerini söyledi.
Toplantıda; Mesleki ve teknik eğitimde okul sektör işbirliği çalışmalarının gözden geçirildi. 30/12/2016 Tarihinde yapılan okul sektör işbirliği protokolü çerçevesinde yapılan çalışmalar değerlendirildi. Mesleki ve Teknik eğitimi tanıtma yönlendirme çalışmalarının planlanması ve yeni işbirliği protokollerinin yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.