İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Sayın Erdal BAYHAN'ın Yarıyıl Tatili Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Sayın Erdal BAYHAN'ın Yarıyıl Tatili Mesajı

     

Saygıdeğer öğretmen arkadaşlarım, değerli veliler ve çok kıymetli öğrencilerimiz,

 

      Dört aylık bir maratonun ardından 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının birinci dönemi nihayete eriyor. Yorucu ama bir o kadar da verimli bir dönemi geride bırakıyoruz. Bu dönem zarfında eğitim-öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde emeği geçen başta İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerim olmak üzere Okul Müdürlerime, Müdür Yardımcılarıma, öğretmenlerime ve tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ediyorum.

 

Çok kıymetli öğrencilerimiz,

tatiller, dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Bütün bir dönemin yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak; unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Çok kitap okumalı, sosyal ve sportif faaliyetlerle uğraşıp kendinizi geliştirmelisiniz. Geleceğin öğretmeni, mühendisi, hukukçusu, doktoru sizler olacaksınız. İlerde nerede hangi işi yapıyor olursanız olun yaptığınız işin hakkını verebilmek için kendinizi geleceğe hazırlayın, sizlere ihtiyacımız var.

 

Saygıdeğer meslektaşlarım,

eğitim kutlu bir davadır. Bu dava aşk ister, emek ister, fedakârlık ister. Bu davanın birer neferi olan sizler değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek bir sanatı icra etmektesiniz. Gelecek sizin maharetli ellerinizle şekillenecek, Dünya sizin sayenizde güzelleşecek. Sizleri örnek alan, sizlere hayranlık duyan öğrencilerimizi nazenin bir fidan gibi besleyip büyüteceksiniz. Tüm insanlığa koca yürekli, üstün karakterli nesiller hediye edeceksiniz.

 

Saygıdeğer veliler,

geride bıraktığımız dönemde eğitim öğretim faaliyetlerini gerçekleştirirken vazifemizin ne kadar büyük, yükümüzün ne kadar ağır olduğunun bilincinde olarak evlatlarımızın istikbali için geceyi gündüze katarak çalıştık. Biliyor, görüyoruz ki sizler de geleceğimizin teminatı yavrularımız için büyük fedakârlıklar yapmaktasınız. Her öğrenci bizim için değerlidir. Hiçbir öğrencimizin kıymeti notla ölçülemez. Her biri bir dünya olan yavrularımızın karakter sahibi, vatanını milletini seven, anne babasına ve büyüklerine saygılı bireyler olmaları asıl gayemiz olmalıdır. Ebeveynlerin çocuklarına bırakacakları en büyük miras güzel ahlaktır.

Sözlerime son verirken çocuklarımıza verdiğiniz emekler için hepinize teşekkür eder, öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller dilerim.

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.