İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

Cumhuriyet Meydanı'nda,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Erdal Bayhan'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan 'Öğretmenler Günü' kutlama etkinlikleri, TÜPRAŞ Halk Eğitimi Merkezi'ndeki Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi'nin hazırladığı programla devam etti. İlçemiz Protokolü ve davetlilerin, salon girişinde hazırlanan, kaybettiğimiz öğretmenlerimizi anma sergisini gezmesi ile salona geçildi. Program göreve yeni başlayan öğretmenler adına Arzu Sevim Lafatan'ın ve emekli öğretmenler adına Hülya Güvender'in konuşması ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Erdal Bayhan, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasında;

Değerli Meslektaşlarım;

Yaklaşık bir yıldır siz birbirinden kıymetli meslektaşlarımla birlikte mesai arkadaşlığı yapıyorum.

Devasa ekonomisi, benzersiz dinamikleri ile güzel Türkiye'mizin parlayan yıldızı;

Aliağa'ya Eğitim Müdürü olarak hizmet etmenin tarifsiz heyecanını ve büyük gururunu yaşıyorum.

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk 10. Yıl Nutkunda şöyle der;

"Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti'dir."

Bizlerde Ulu Önderin izinde;

Cumhuriyetimizin bekası için,

Cumhuriyetimizi yüceltmek için,

Birlikte çalışmaya, birlikte üretmeye devam ediyoruz, edeceğiz.

Birlik ve beraberliğimiz bizim en büyük gücümüz.

2023 Eğitim Vizyonu Aliağa Çalıştayı'ndan başlayıp, Bilim Sanat Merkezimizin açılışına kadar olan süreçte hayata geçirdiğimiz sayısız icraatımızı siz değerli öğretmenlerimizin desteği, emeği ve özverisiyle gerçekleştirdik.

Daha yapacak çok işimiz, gidecek çok yolumuz var.

Bu uzun ve yorucu yolu birlikte yürüyeceğiz.

Büyük ufuklara birlikte varacağız.

Değerli Hazirun,

 "Bir yıl sonrasını düşünüyorsan, tohum ek. Ağaç dik, on yıl sonrasıysa tasarladığın. Ama düşünüyorsan yüz yıl ötesini; halkı eğit o zaman."

Demiş asırlar öncesinde Kuan-Tzu

Bu sözün kalbi benim, sizsiniz, bizleriz?.

Dünya var oldukça; Eğitime ve Eğitimciye ihtiyaç hep olacak.

Dünyanın en kadim mesleğini icra ediyoruz.

" İlim Çin'de de olsa öğreniniz  diyen Hz.Muhammed (s.a.v)

" Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum"  diyen Hz. Ali,

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir" diyen Gazi Mustafa Kemal  hep aynı noktaya işaret etmiş öğrenmenin ve dahası öğretmenin önemini vurgulamıştır.

 

Eğitimciler olarak bizler;

 Küçük kalplere, Issız soğuk gecelerde sımsıcak Vatanız,  Bağımsızlık uğruna, şeref uğruna, toprak uğruna dalgalanan Bayrağız?

 

İstikbale güvenle bakan ve bu yolda fedakârca çalışan siz değerli meslektaşlarım;

Ülkemiz için daima umut ve dinamizm kaynağısınız.

Ülkemizin fikir, kültür, sanat, bilim, siyaset alanında öne çıkan bütün değerlerinde bir çömlek ustasının testide bıraktığı iz gibi öğretmenlerimizden izler vardır. Nasıl ki Osman Gaziyi Şeyh Edebali, Fatih'i Akşemseddin yetiştirmiş ve çağ açıp çağ kapatmalarına vesile olmuşsa, yeryüzünün bütün mazlumlarına umut olacak bir neslin yetişmesine de sizler vesile olacaksınız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle;

Bu topraklarda, nice öğretmenler gününü gururla, heyecanla, huzurla ve başarılarla dolu olarak kutlamamızı diliyor, genç meslektaşlarıma meslek aşklarının hiç bitmeyeceği bir çalışma hayatı, emekliye ayrılan öğretmenlerimize huzurlu ve sağlıklı bir yaşam temenni ediyorum.

Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi, son bir yıl içerisinde kaybettiğimiz Hatice AŞIK BiNALİ, Cemal AKSAKAL, Mahmut TUTAŞI, Aşkın Baştan, ARSLAN ve Adem EVRİN'in  manevi şahsında rahmet ve minnetle anıyor, hepinizi muhabbetle selamlıyorum. Dedi.

Milli Eğitim Bakanı Prf.Dr. Ziya Selçuk'un Öğretmenler Günü Mesajının okunmasının ardından Aliağa'da göreve yeni başlayan öğretmenlerin meslek yemin töreni gerçekleştirildi. Yıl içerisinde emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan tarafından takdim edildi. Şehit öğretmenler anısına barkovizyona yansıtılan video gösterimi duygusal anlar yaşatırken öğrenciler tarafından sahnelenen 'Öğret Öğretmenim' adlı oratoryo gösterisi büyük beğeni aldı. Program çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

 

 

 

.25-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-2019

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.