İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Prof. Dr. Ziya SELÇUK'un Gündeme Dair Açıklamaları

Prof. Dr. Ziya SELÇUK'un Gündeme Dair Açıklamaları

Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, sınavları yüz yüze yapılan eğitimlerden yapacaklarını bildirdi. Okulların tatil edilmesine ilişkin ''İkinci hafta tatil değil uzaktan eğitim'' dedi.

    ''Bu sürecin uzaması ya da uzamamasına ilişkin bizim hazırlıklarımız var, senaryolarımız var. Bütün vatandaşlar şundan emin olsun, çocuklarımızın, öğrencilerimizin hukukunu her zaman koruruz. İkinci hafta tatil değil uzaktan eğitim. Uzayıp uzamaması, Bilim Kurulunun alacağı tavsiye kararları doğrultusunda ortaya çıkacak."

     ''Öğrenciler yüz yüze hangi eğitimi aldılarsa sınav içerikleri de onlardır'.'
Televizyonda eğitimle tam bir eğitimin söz konusu olamayacağını, bunun farkında olduklarını ve tedbirlerini almak zorunda olduklarını belirten Bakan Selçuk, "Öğrenciler yüz yüze hangi eğitimi aldılarsa sınav içerikleri de onlardır." ifadelerini kullandı.

     ''Bütün dünyada 1 milyara yakın öğrenci okula gitmiyor''
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Dün itibarıyla 900 milyon öğrenci okulda değil. Bütün dünyada 1 milyara yakın öğrenci okula gitmiyor. Bu sayı artacak." dedi.

     ''Uzaktan eğitimimizin şu andaki merkezi televizyon''
Televizyonda verecekleri eğitimin aynı zamanda geçmiş konularla, yüz yüze eğitimle de bağlantılı olacağını belirten Bakan Selçuk, "Uzaktan eğitimimizin şu andaki merkezi televizyon çünkü internet erişimiyle ilgili bazı sınırlılıklar var." ifadelerini kullandı.

     Selçuk, "Destekleme ve yetiştirme kurslarını, bu virüsten dolayı ortaya çıkan telafi ihtiyaçlarını gidermeye yönelik hale getiren program hazırladık" diye konuştu.

     ''Uzaktan eğitim dersleri pazartesi 09.00'da başlayacak''
Uzaktan eğitimle ilgili, bütün ekip ve içeriklerin hazır olduğunu ve çekimlerin bittiğini belirten Selçuk, şöyle devam etti:

     ''Uzaktan eğitim dersleri pazartesi 09.00'da başlayacak. Dersler okuldaki gibi 40 dakika değil 20 dakika olacak. Diyelim çocuk izleyemedi, kaçırdı. Tekrar saatleri var. İlkokulun, ortaokulun, lisenin listesi ayrı. bunların hepsi hazır.''

     Ayrıca, 23 Mart 2020 tarihinde başlayacak olan Uzaktan eğitimler EBA TV'den yayınlanacak. EBA TV test yayınına başladı. Toplam 6 kanalın olacağı EBA TV İlkokul, ortaokul ve lise ler için olacak 3 sd ve hd eba tv kanalı olacak.TRT EĞİTİM HD 1/2/3 KANALLARI TÜRKSAT 4A Frekans 12083 H 13750 EBA TV İLKOKUL ,EBA TV ORTAOKUL, EBA TV LİSE kanallarının hepsi bu frekans üzerinden yayın yapacak.

 

 

19-03-202019-03-202019-03-2020

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.