İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın AKYÜZ'ün Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Sayın AKYÜZ'ün Cumhuriyet Bayramı Mesajı


             Türk Milletine ve gençliğine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97.  Yıldönümünü, bu yıl da milletçe büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz. Milletimiz  "Hürriyet ve İstiklal benim karakterimdir" diyen Aziz Ata'sının önderliğinde vatan toprağı Anadolu'da, işgalci güçlere karşı verdiği Milli Kurtuluş savaşından, var olma mücadelesinden zaferle çıkmış, 29 Ekim 1923 tarihinde "Yaşasın Cumhuriyet" nidaları ile millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarih sahnesinde saygın yerini almıştır.

         Ecdadımızın üstün gayret ve fedakârlıklarla kurdukları Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalması, gelecek nesillerin eğitimli, milli ve manevi değerlerine saygılı bireyler olarak yetişmesi hepimizin en büyük hedefi ve arzusudur. Yüce Milletimiz, büyük zorluklar neticesinde kazanılarak kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti'ni, huzur ve refah içerisinde yarınlara ulaştırmak için el birliği ile çalışmaya devam ederek geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve kararlılığı içerisindedir.

            Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapmak için kendilerini feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.