İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın BAYHAN'dan 9 Eylül Mesajı

Sayın BAYHAN'dan 9 Eylül Mesajı

       Kurtuluş Savaşımızın hem başlama ve hem de bitiş yeri olan İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümünü milletçe hep birlikte coşku içinde kutluyoruz. 30 Ağustos 1922'de kazandığımız Dumlupınar Meydan Muharebesi ile Ordumuz hızla ilerlemiş ve 9 Eylül 1922'de İzmir'imiz düşman işgalinden kurtarılmıştır.

      15 Mayıs 1919'dan 9 Eylül 1922 tarihine kadar işgal, zulüm ve acılara maruz kalan İzmir halkımız büyük acılar yaşamıştır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün önderliğinde ve onun "Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz'dir, ileri!" emriyle İzmir'imizin makus talihi ebediyen yenilgiye uğratılmıştır. Samsun'dan başlayan istiklal mücadelemiz, cephelerde kazandığımız destansı zaferlerin ardından, kahraman ordumuzun İzmir'e girişiyle nihai sonuca ulaşmıştır. Bu bakımdan "9 Eylül" günü bizim için çok anlamlı ve önemlidir.

      Bu duygu ve düşüncelerle; ecdadımızın bütün imkânsızlıklara rağmen büyük kahramanlıklar göstererek vermiş olduğu destansı mücadelenin son aşaması olan İzmir'imizin Kurtuluşunun 98. yıl dönümünü kutluyor ve bu mücadelenin kazanılmasında emeği olan başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere O'nun kahraman silah arkadaşlarını, tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran, saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

      Güzel İzmir'imizin Kurtuluşu Kutlu Olsun. 

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.