İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın BAYHAN'ın İlköğretim Haftası Mesajı

Sayın BAYHAN'ın İlköğretim Haftası Mesajı

         

 

        Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkanları sağlamaya çalışan ailelerimizin ve büyük bir fedakârlık ve azimle hizmet veren öğretmenlerimizin yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamasının mutluluk ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.            

          Milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak, müreffeh milletler arasında yer almasını sağlamak için birinci şart eğitimdir. Bu bilinçle çağın gerektirdiği bilimsel ve teknolojik bilgi birikimine sahip, milli,manevi ve kültürel değerlerle donanmış nesiller yetiştirmek hepimizin ortak hedefidir.          

         Bilindiği üzere ülkemiz, tüm dünya ile eş zamanlı olarak Covid-19 salgınına karşı çetin bir mücadelenin içerisindedir. Alınan tedbirler, okullarımızda yürütülmekte olan eğitim öğretim faaliyetlerini de birebir etkilemiştir. Bu kapsamda, geçtiğimiz Mart ayından itibaren yüz yüze eğitime tedbir amaçlı ara verilmiştir. Yaşamakta olduğumuz olağandışı gelişmeler, bu yılki ilköğretim haftasını da daha farklı bir şekilde kutlamamıza vesile olmaktadır. Öğrencilerimiz 2020/2021 eğitim öğretim yılına EBA üzerinden canlı derslere katılarak ve TRT EBA kanalları üzerinden derslerini takip ederek başlamışlardır.           

        Aziz milletimizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımız, akademik, sosyal ve kültürel olarak ne kadar iyi yetişirse, ülkemiz her çağda müreffeh medeniyetler arasında yerini alacak ve geleceğe emin adımlarla yürüyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; 14-18 Eylül İlköğretim Haftası'nı kutluyor, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.