İZMİR ALİAĞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİŞAKRAN EĞİTİM BÖLGESİ MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI.

YENİŞAKRAN EĞİTİM BÖLGESİ MÜDÜRLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI.

Yenişakran Eğitim Bölgesi Müdürler Kurulu Toplantısı Yenişakran İlkokulunda yapıldı.
Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Erdal BAYHAN’ın başkanlık ettiği toplantıya, Yenişakran İlkokulu Müdürü Fuat KARAMEŞE, Mustafa Güngör Çolakoğlu Lisesi Müdürü Mehmet KIR, Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Ahmet Zeki EGE, Hasbi Şengül İlkokulu Müdürü Nilden AKDOĞAN, Aliağa Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu Müdürü Ali İhsan EKDEMİR, Ömer Lütfü Tunca İlkokulu Müdürü Ahmet KULA, Çaltılıdere İlkokulu Müdürü Seval KAVAK katıldılar.
Yenişakran Eğitim Bölgesi Koordinatör Müdürü Mehmet Kır, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Erdal BAYHAN’a bölge okullarının eğitim-öğretim, sosyal ve kültürel faaliyetlerine ilişkin sunum yaptı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü BAYHAN; birinci yarıyılda Yenişakran bölge okullarındaki eğitim- öğretim faaliyetlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ikinci yarıyılda ilçemizi 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerine taşıyacak performansı beklediğini söyledi.
Eğitimin gerçek aktörlerinin öğretmenler olduğunu, onların başarıya ulaşmasında en büyük itici gücün ise idareciler olduğunu söyleyen BAYHAN; 
“İdareci, ekip ruhunu hayata geçirerek, uygun koşulları oluşturma yeteneğini gösterebilmeli. Okullarımızda akademik başarıyı kovalarken, çocuklarımızı sosyal hayattan, gelenek ve göreneklerimizden kopartmayalım. Çocuklarımızın mihver derslerde olduğu kadar sanatta, sporda da başarılı olmaları gerekiyor. Bu konuda sizlerden özel çaba ve gayret bekliyorum. Bir diğer önemli konu ise, Sayın Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya SELÇUK işaret ettiği meslek liseleri. Biz İlçe Müdürlüğü olarak bu konuda çalışmalara başladık. Sizlerin de, öğrencilerin yetenek ve isteklerini belirleyerek doğru yönlendirmelerle bu çalışmaya katkı vereceğinize inanıyorum” dedi.
Eğitimde iyi örneklerin paylaşılarak bir ekip ruhuyla yola devam edilmesi gerektiği vurgulanarak toplantı sona erdi.

Hükümet Caddesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 5 35800 Aliağa / İZMİR - 0232 616 18 44

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.